O równowadze płotu w pokaźnej mierze decydują jego słupki na których podtrzymuje się całe plot PVC na plot i furtkę ze sztachetek . Zatem jak powinno być skonstruowane ogrodzenie. Przede wszystkim winno być zmajstrowane z solidnych surowców. Dotyka to najczęściej słupków ogrodzeniowych, które winny być wytrzymałe oraz stabilne. Ważną funkcję gra także odpowiednie utwierdzenie balasków w gruncie. Przy budowie lekkich ogrodzeń wystarczy wkopać słupki na głębokość ok. 50 cm, aczkolwiek w celu pewności najporządniej jest zabetonować balaski. Do tego balaski finalne oraz środkowe, w wypadku olbrzymiego balaski z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet winny być wzmocnione zastrzałami.

W zależności od materiału używanego na balustrady plastikowe na plot i bramę ogrodzeniowa należy płot odpowiednio zakonserwować.


Jeśli płot będzie drewniane trzeba je zaimpregnować bądź pomalować odpowiednią farbą. Wolno także od razu kupić drewno ogrodzeniowe pomalowane preparatami konserwującymi. Pokrewna procedura dotyka ogrodzeń metalicznych jakie należy pomalować farbkami antykorozyjnymi. Jedynym wariantem płotów jakie nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących są sztachety pcv. Te sztachety można od razu montować, zaś ze względu na surowiec z którego są wytwarzane nie potrzeba ich konserwować także w trakcie użytkowania.
Budując plot plastikowe na plot i bramę ze sztachetek powinno się mieć w pamięci także jego wygląd, albowiem trzeba należycie dobrać budowlę balasków do przęseł ogrodzeniowych. Przęsła ogrodzeniowe mogą być pełne tworząc parawany, być skonstruowane ze sztachet układanych horyzontalnie lub desek pionowych.
Wielkość balasków i materiał z którego pozostaną skonstruowane trzeba dostosować do rozległości sztachet płotu.Ważnym elementem sztachetki z plastiku na plot i furtę ze sztachet jest także brama i furtka. Wybierając adekwatny model bramy wypada wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwuskrzydłowe, mogą być również przesuwne ewentualnie otwierane. W wypadku bramek alternatywa nie jest tak zawikłany albowiem do wyboru jest zaledwie brama prawo- albo lewostronne rozwieranie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s